Nästa hemmamatch
(matchen spelas utan publik)

2020-12-06 14:30

IF Elfsborg

VS

AIK

Fortsätt att stötta föreningen och
köp dina fiktiva stödbiljetter till matchen.

SWISH 123 06 10 584
50 KR/BILJETT

Styrelse

Vill du lära känna vår styrelse lite bättre – Läs mer här: 

 

portrait Sune Lundqvist
  • Sune Lundqvist
  • Ordförande
  • Befattning: CEO och grundare av Input Interiör I styrelsen sedan: 2008 (ordförande sedan 2018)
  • sune.lundqvist@elfsborg.se
portrait Mats Karlsson
  • Mats Karlsson
  • Vice ordförande, styrgrupp Vi Tillsammans
  • Befattning: VD Baker & Bloom Investments AB. I styrelsen sedan: 2016
  • mats.karlsson@elfsborg.se
portrait Michael Ekberg
  • Michael Ekberg
  • Styrelseledamot, ordförande i Borås Arena AB
  • Befattning: Regionchef Riksbyggen I styrelsen sedan: 1998
  • michael.ekberg@riksbyggen.se
portrait Joachim Modigh
  • Joachim Modigh
  • Styrelseledamot, supporteransvarig, styrelsens representant i Historiska Akademien
  • Befattning: CFO, Gina Tricot I styrelsen sedan: 2003
  • Joachim.Modigh@ginatricot.com
portrait Anders Segerblom
  • Anders Segerblom
  • Styrelseledamot, sekreterare
  • Befattning: Advokat, Anders Segerblom Advokatbyrå I styrelsen sedan: 2009
  • anders@asegerblom.se
portrait Ingela Carlsson
  • Ingela Carlsson
  • Styrelseledamot, styrgrupp Vi Tillsammans
  • Befattning: Kommunikationsrådgivare I styrelsen sedan: 2010
  • ingelac10@hotmail.com
portrait Lars Stensson
  • Lars Stensson
  • Styrelseledamot, ansvarig för föreningskultur, styrelsens representant i Historiska akademien, ledamot i Västergötlands Fotbollförbund
  • Befattning: Inköpsansvarig OCS AB I styrelsen sedan: 2013
  • lars.stensson@ocs.se
portrait Nadja Bengtsson
  • Nadja Bengtsson
  • Styrelseledamot, styrgrupp Vi Tillsammans, styrelsens representant i valberedningen
  • Befattning: VD Sparbanksstiftelsen Sjuhärad I styrelsen sedan: 2017
  • nadja@sbssjuharad.se
Annonser
Annonser
Huvudpartners
Officiella sportleverantörer